دسته‌بندی نشده

طرز تهیه شیرینی تارت

طرز تهیه شیرینی تارت

تارت حالتی ترد و بیسکوییتی دارد بسیار خوشمزه است و برخلاف کیک های دیگر پف نمی کند اصلی ترین قسمت تهیه تارت خمیر پخته شده ی آن است که داخل آن با مواد مختلفی پر میشود این مواد میتواند خامه ، انواع میوه ها و یا مربا و… باشد. در این مقاله طرز تهیه شیرینی تارت را به شما آموزش می دهیم.

مواد لازم برای تهیه تارت :

  • نصف پیمانه کره یا روغن مایع ۷۵ گرمطرز تهیه شیرینی تارت
  • یک سوم پیمانه پودر قند
  • یک عدد تخم مرغ
  • یک چهارم قاشق چایخوری وانیل
  • ۲۵۰ گرم یا ۲/۵ پیمانه آرد سفید
  • ۱/۵ پیمانه یا ۳۰۰ گرم خامه فرم گرفته شده

طرز تهیه شیرینی تارت

برای تهیه خمیر تارت ابتدا کره و پودر قند را با همزن برقی بزنید ، وانیل و تخم مرغ را هم اضافه کرده و باز با همزن بزنید.

در این مرحله آرد الک شده را کم کم اضافه کنید و همزمان با همزن بزنید خمیر باید به حدی سفت شود که به دست نچسبد.

قالب های تارت را برداشته و کف آنها را با روغن مایع کمی چرب کنید  ، قسمتهای کمی از خمیر را  به کف قالب ها بچسبانید آن ها را با چنگال به کف و کناره های قالب فشار دهید تا کاملا شکل قالب را به خود بگیرد

فر را در دمای ۱۷۵ درجه گرم کنید ، سپس قالب ها را در سینی فر چیده و در طبقه ی وسط قرار دهید ، حدود ۳۰ دقیقه کافیست تا در همین دما نان تارت آماده شود .

آن ها را از فر بیرون بیاورید در این مرحله برای پر کردن داخل نان مواد و دستورهای متفاوتی وجود دارد .مثلا می توانید داخل آنرا از مربا یا مارمالاد دلخواهتان به تنهایی یا با خامه پر کنید و یا از شکلات آب شده و میوه های مختلف به تنهایی استفاده کنید.

بهترین ترکیب و دستور که دستور اصلی تارت است مخلوط میوه های مختلف به همراه خامه فرم گرفته و ژله است پس از اینکه نان ها خنک شدند مقداری از خامه را در کف نان ریخته و روی آنها میوه های خرد شده ی دلخواهتان را قرار دهید

با یک قاشق از یک ژله ی نیم گرفته روی میوه ها بریزید و داخل یخچال قرار دهید تا ژله کامل خود را بگیرد که چند دقیقه ای بیشتر طول نمیکشد.

One thought on “طرز تهیه شیرینی تارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *